0. neoficiální setkání LVB - aneb nuda v Brně se nekonala

23.9.2005 se v restauraci Rubín v Žabovřeskách konala 0. neoficiální schůzka Linuxu v Brně. Původně nemělo být její konání vůbec zveřejněno, protože jak všichni zjistili, nic nebylo připravené. Nakonec ale tato narychlo ohlášená akce, předčila všechna naše očekávání.

Ohlas na to, že za 4 dny se bude konat setkání v Brně, a to ve stejném termínu jako Olomoucké OPO, byly různé. Většinou ale byla odpověď zájemců: "Hele, já možná příjdu, ale tak na 50%". Z původní skupinky 5-ti lidí, kteří se měli jen tak sejít u piva se tak rázem zvýšil počet na 12 eventuálních účastníků.

Oficiálně se mělo setkání začít v 18 hodin, takže v 17:30 jsme dorazili na místo, abychom vyvěsili letáčky a domluvili s obsluhou to nejnutnější. Půlhodina do šesti pro nás byla mučivá. Přijde vůbec někdo? Přišel nás rozveselit i číšník s dotazem, jestli se k nám může přidat, když má na mobilu obrázek tučňáka. Moc nás to sice neuklidnilo, ale brzy poté se začali trousit první příchozí.

Jaké bylo naše překvapení, když se na místě objevilo z původně počítaných 12-ti lidí cca 20 účastníků. Potvrdilo se i to, že Linux nezajímá jen mladíky ve studentských letech s tvářemi ošlehanými září "céertéčkových" monitorů. Setkání se zůčastnila i zástupkyně něžného pohlaví a věková hranice také nebyla omezená. Byli jsme rádi, že všichni zůčastnění jevili zájem o častější konání obdobných akcí a že jejich zájem netkvěl pouze v pivu a dobrém jídle.

Debata byla rušná, jedlo se a pivo teklo proudem. Na setkání se objevily i profláknuté osobnosti, hojně píšící do diskuzí na webech. Byly navázány spouty kontaktů a náš cíl o rozhýbání dění okolo Linuxu a OSS v Brně začal dostávat reálnější představu. Předběžně byl domluven i termín konání 1. oficiální akce opět za měsíc tj. v pátek 21.10.2005. Případné zájemce o tuto akci předem vyzývám, aby si už poznamenali tento termín v kalendáři.

Akce byla neoficálně ukončena v pozdních hodinách na základě upozornění obsluhy na konec provozní doby. Nekonal se žádný vyhazov typu zhasnutá světla, jako už jsem v některých lokálech zažil, a tak se sešlost po zaplacení pomalu vytrácela. Poslední platící se sice divili, kolikže toho vlastně vypili, ale nikdo se zaplacením problémy nedělal, takže se akce může bezproblému konat opět na stejném místě.

Nakonec se po krátkém dohadování poslední zůstavší odebrali do bowling baru, který je hned za rohem a dali ještě dvě sady a pak silně unavení odcházeli směrem ku domovu.

Děkujeme všem účastníkům akce za jejich zájem, a za to, že na srazu vytvořili skvělou atmosféru. Výsledek této akce nás přesvědčil, že konání takových akcí v Brně bude mít smysl, a že námi věnované úsilí bude k něčemu platné. Takže za měsíc...

0
Vaše hodnocení: Žádné

Komentáře

Obrázek uživatele Gargamel

Cisnik

Byt vami, dal bych si pozor na toho vysokyho cisnika, platil jsem topinku, ktera uz byla zaplacena drive jinym ucastnikem, jemuz patrila. Dale mi pak bylo sdeleno, ze si pridava nejake korunky k vyslednemu uctu, ja jsem to bohuzel nemel moznost zkontrolovat, protoze jsem neznal ceny vsech polozek.

Cisnik

Chce to mít vlastní lístek. jinak cv tom bude vždycky bordel.... :-)))
Obrázek uživatele berysek

Lokál

Osobně jsem taky pojal podezření na kvalitu obsluhy. To je ale problém všude. Pro příště bych rád, aby měl každý svůj účet, případně s kamarádem, a hlídal si ho sám. Dá se tak vyhnout případným neshodám, které při hromadných akcích vznikají. Případná změna lokálu není problém, pokud se někomu podaří sehnat místo, kde bude dostatečně velký oddělený salónek, nejlépe s projektorem a plátnem (nebo alespoň vhodnou zdí), případně alespoň s přístupem k zásuvkám a ochotou obsluhy (majitele) k povolení je použít. Pokud by někdo o takovém místě věděl, ať to sem napíše.

Lokal

No jednu, ktera splnuje specifikaci bych mel, otazka je co je pro Vas dost velky salonek - mluvim o restauraci ONYX na Kopernikove 17 - kousek od konecne Brno - Stara Osada - jezdi tam kde co, pred a okolo se da pohodlne zaparkovat vozem, toci 0.5l kofolu, vyber jidla skvely, berou stravenky, obsluha (alespon kazdy prvni pondeli v mesici) seriozni, mila, rychla a ochotna (a presna! - obcas mam dokonce pocit, ze dostavam snad protekcni slevu nebo co, pac dle jidelniho listku a meho uspokojeneho apetitu to spocitam aspon o 20,- Kc vice), co vice bych tak pochvalil? Proste proto se tam schazim s jinou skupinou pravidelne (vcetne projekci) a jsem spokojen...
Obrázek uživatele uf0un

ONYX

Ja znam onyx kousek od svobodaku...Tam by jsme se asi pekne placli pres kapsu :)

onyx

na zamecnicke? Tam asi jo :-)
Obrázek uživatele Gargamel

A jaky tam maji pivo? To je

A jaky tam maji pivo? To je dulezite... idealne jeste bowling pokud zase dostanem chut :-P

Linuxaru je vic

Podivejte se prosim na http://kup.to/cgi-bin/irc.cgi a domluvme se na spolecnych terminech.
Obrázek uživatele uf0un

huh

Tohle jsem moc nepochopil...Spis ty linuxare pritahni na #linux_brno, at se to netristi. ;)
Obrázek uživatele Gargamel

IRC?

Asi nema v lasce moc IRCnet, ale takhle bysme mohli byt rozlezli vsude. Myslimze Jabber a IRCnet uz staci, nic vic nepotrebujem.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.