Jak jsem chtěl nechat zapojit elektřinu ...

Jak někteří ví a jiní zase neví, minulé pondělí jsme se přestěhovali do baráku v Klánovicích. A jelikož tento nebyl několik let obýván, není v něm zapojena elektřina. Tedy touto dobou již měl být v předchozí větě minulý čas "nebyla zapojena", ale to bychom nesměli žít v banánové republice a zákazník by musel být náš pán ...

Původní smlouva byla u Rozvodných závodů Praha, které byly součastí STE. Ta byla v roce 2006 převedena pod ČEZ. Na koho jiného se tedy obrátit se žádostí o obnovení dodávky ... ještě v mapě koukám, že severní více než polovina ČR je oranžová, čili pokrytá společností ČEZ Distribuce, tak hurá za nimi.

Na zmíněné mapě si nacházím, že nejbližší (jediný pražský) kontakt ČEZ Distribuce je Vyskočilova 1461 / 2. Fajn, ve čtvrtek ráno tam vyrážím, a po menším zazmatkování trefuju správnou křižovatku, odkud hledám parkování a vydávám se na průzkum pěšky. Po reklamních cedulkách vcelku snadno trefuju dvě budovy ČEZu. Vchody samotné jsou ovšem bez jakéhokoliv označení, a tak "náhodně" volím bližší. Na recepci zmateně koukám po cedulkách a posléze radši po slečně za pultíkem. Ta mi sděluje, že zákaznické centrum je na Invalidovně a podává mi připravený papírek s adresou se slovy "Nám sem lidi chodí docela často, už jsme se to pokoušeli u vedení nahlásit, ať to uvádí jasně ..." Jelikož na Invalidovnu to mám přes centrum a je před polednem, rozhodnu se odpustit si kolony a nechávám to na pátek.

V pátek razím raděj metrem z Černého Mostu. Všechny budovy, jak metra, tak kancelářského bloku, samozřejmě obcházím ze špatné strany ... asi to mělo být znamení - u těch správných dveří si s nějakým motorkářem čteme cedulku, že v týdnu od 7. do 9. 7. "z technických důvodů" zavřeno. Že to nevěděla chudák slečna v Michlích, aby mi ušetřila cestu, tak to bych ještě jakž-takž chápal. Ale co nechápu je, jak si firma této velikosti může dovolit kvůli dvěma dnům svátků na celý týden zavřít.

No nic, další pokus toto pondělí, když již týden bydlíme a elektriku bereme od souseda. Tentokrát si vystojím autem hodinovou kolonu z Újezda až do Vysočan, neb na cestě zpět budu brát nákup. Po cirka dvaceti minutách čekání na vyřízení čtyř čísel přede mnou se mi za stolečkem představuje usměvavá slečna. Bohužel úsměv je asi to jediné, co umí ... Po nějaké chvíli dohadů (na koho ta smlouva byla, jaká že je ta adresa, a bylo to vůbec někdy připojeno ...) se dobíráme k tomu, že ČEZ Distribuce vůbec Prahu nedělá, že musím na PRE. Hm, ale na mapce ... jo aha, při bližším pohledu na onu mapu pokrytí je vidět, že v té oranžové ploše částečně skryt čtverečkem označujícím pobočku a částečně překryt nápisem PRAHA hnízdí malý bílý flíček. Akorát mi to teda nevysvětluje tu záhadu, že když STE byla polknuta ČEZem, se vším všudy, tak jak se najednou ta smlouva, jejíž přerušení chci zrušit, magicky ocitne u PRE?

Tážu se tedy slečny, že nemám po ruce nic, v čem bych našel kontakt na PRE, tak jestli by byla tak hodná a mohla mi poradit, kam mám jít. Neposílá mě do kupodivu do pr... nýbrž na Jungmannovo náměstí. Já si teda myslím, že tam nic není, že leda tak na Jungmannově ulici, takže poněkud znejistím, o čem mluví, nicméně nakonec se dohodneme, že je to opravdu za Národní třídou. (A měl jsem pravdu, je to Jungmannova 31.) Jdu si nakoupit pozdní snídani do Alberta a rozmítám, jestli se mi chce do centra - to už by byl celý den zabitý. Nakonec to rozsekne nabídka piva, beru dvě balení speciálů z produkce K-Brewery, a to přece nemůžu nechat v autě uvařit, než bych se vrátil. Takže sice už jsem do toho investoval asi sedm hodin času, 26 Kč za lístek na metro a kdovíkolik za popojíždění autem, ale elektřina nebude, zatím.

Jako třešničku na dortu jsem pak dnes ráno zjistil, že další zákaznické centrum PRE je na Ocelářské 5a, neboli na Českomoravské, druhá zastávka od Invalidovny, jinak taky vzdušnou čarou 100 m od nejbližšího bodu trasy mého návratu do Klánovic ... Kdyby se ta pizda blbě netlemila a radši než radit nesmysly z hlavy to klepla do Googla - mor a černé neštovice na ní!

0
Vaše hodnocení: Žádné

Komentáře

Obrázek uživatele berysek

Stěhování?

Ahoj, to myslíš vážně, že ses přestěhoval k Praze? Co tam sakra... ? Waiting

Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere Wink

v Praze je blaze (a práce)

coby, v Praze je blaze a točí nám tam výborného Konráda 10, 11, 12 ... akorát je to hospoda na opačném konci "vesnice", a všechny bližší stojí za houby Confused

jinak ženská by tu nedostala práci, nebo tak jako za 8-10, při hodně velkém štěstí 12 kKč (hrubého!) nástupák, takže jsme se rozhodli snášet mírné nepohodlí výměnou za dobrý job pro ní

další věc je, že tak nějak už chceme být "ve svojem" (v současné situaci jsou uvozovky velmi na místě), a taky neřešit furt něco se spolubydlícíma - společnost je fajn, ale ... včera (když jsem to objevil) mě totálně vytočili, dneska (když jsem to zčásti řešil) jsem celý ráno skřípal zubama, a ještě teď je mi blbě, když na to pomyslím Sad

... a co je to to "to"? - zanechali jsme po sobě v Kuřimi věci, co se nepovedlo nabalit, odvezem si je tento víkend; část z nich ještě v "našem" pokoji, neb po nás nikdo nový na barák nepřichází a nikdo se netvářil, že by ten pokoj potřeboval ihned uvolnit ... tož se mě jeden spolubydlící ptal, co kdyby to chtěli uklidit, a druhý pak psal, že chtějí, tak jsem oba požádal, ať naše věci z toho pokoje v tom případě odnosí do garáže a nedávají tam nic jiného, přičemž s tím druhým jsem se ještě předtím domlouval, že budu potřebovat v garáži zaparkovat vozík, abych do něj mohl v klidu nabalit ... takže co jsem zjistil po příjezdu? - že DAVID DOČEKAL je vymaštěnej idiot!!!, protože garáž byla komplet zabarikádovaná bordelem z celýho baráku, hafo z těch věcí vůbec není naše a, opakuju, nebyla v pokoji na jehož potenciálním vyklizení jsme se domlouvali ... "třešničkou na dortu" byly takové detaily, na které jsem v garáži postupně přicházel, jakože "sbalil" (ehm!) zasraný boty do (předtím zachovalých) knížek nebo že mi fláknul vzduchovku, precizní mechanismus který přežil půl století, pod dvacetikilový beton-železo závaží od vrat do garáže, takže když jsem je nic netuše odemkl a nechal slítnout - no, ještě jsem si netrouf ohledat škody Confused (a nejhorší je, že tam ani nebyl a do konce týdne nebude, abych tomu kreténovi mohl rozbít držku, nehledě na to, že bych na to asi ani fyzicky neměl, i když adrenalin je mocný ...)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.