Chybí ti něco super?

Nebojte, nechci spustit novou reklamní kampaň na bulvární plátek. Dnes bych rád napsal o tom, kterak si člověk může pomoci a změnit něco k lepšímu za pomoci internetu, konkrétně facebooku.

Jakožto ajťák mám rád přístup k informacím odkudkoli a kdykoli, a proto používám internet (a tedy i e-mail) nejen v mém notebooku, ale také občas na školním pc, a poslední dobou také velmi často v mobilu. To s sebou nese i některá úskalí, jako přenášení dat a nastavení mezi jednotlivými zařízeními. Konkrétně u e-mailu toto lze elegantně vyřešit používáním protokolu IMAP. Problémem však je, že ne všechny e-mailové servery ho podporují. Například takový Seznam.

A nyní se dostáváme k tomu, jak nám s tím pomůže opět internet, konkrétně facebook. Vytvořil jsem na něm skupinu Chceme IMAP na Seznamu. Pokud chcete, přidejte se, až nás bude 1024, pošlem otevřený e-mail panu Zímovi, CTO Seznamu. Seznam sliboval, že spustí IMAP letos na podzim, ale zatím to vypadá, že to byly jen sliby - chyby...

Myslím, že to nebude poprvé ani naposled, co skupina na facebooku poslouží jako vhodné médium k přesvědčení určitých lidí o potřebnosti udělat/neudělat něco důležitého...


Aktualizováno 19. 11. 09

Tak už Seznam zavedl beta verzi.

Více v bleskovce na živě. Zatím blbnou složky s non-ascii znaky a podpora thunderbirdu, ale např. v alpine už to jede OK Smile Dokonce i s SSL. Pozor, uživatelské jméno není jako u POP3 jan.novak, ale jan.novak@seznam.cz!

0
Vaše hodnocení: Žádné

Komentáře

Obrázek uživatele Gargamel

facebook

Jesteze nic jako facebook nepestuju Smile

zlatá slova ohledně FB

zlatá slova Smile ... jinak téma Seznam.cz a IMAP, to je snad věčné, potýkali jsme se s tím snad už před deseti lety, pár "křiklounů" na netu s tím nic neudělá, potřebují pořádný bussiness case; Seznam nemá zájem na tom, aby mu lidi na služby lezli jinak než přes web, kde může prodávat reklamu, buďme rádi aspoň za POP (který používám denně, a přesto čas od času prudí, že mi zruší účet, protože jsem se dlouho nepřihlásil - přes web)
Obrázek uživatele gedik

FB

Taky si myslim, ze nejaka "petice" na FB Seznam k IMAPu nedotlaci. Proste prejdi na kvalitni IMAP od googlu a nech si zpravy se Seznamu stahovat POPkou tak jak to uz udelali jini nespokojeni uzivatele.

GEDIK

uz jede

viz aktualizace clanku

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.