Praxe při hledání zaměstnání

Kvůli mé lenosti jsem vyletěl ze školy, není to kvůli tomu že bych byl špatný "počítačník" ale prostě proto, že školu dělám(dělal Sad ) ze zájmu a podcenil jsem ostatní předměty co mě nebavily. Proto jsem dojel na matematiku.

Již nějakou dobu si hledám práci a setkávám se s odmítnutím z několika důvodů. Největší můj problém je angličtina, né že bych ji neuměl ale umím jen pasivně, nedělá mi problém si přečíst manuál nebo nějaké to how to, problém pro mě je na druhou stranu i pozdravit anglicky. Tohle je opravdu moje velká chyba ale to se časem podá...

Druhá věc je praxe. Všude chtějí praxi a to i na juniorské pozice. Praxi kterou můžu dokázat papírem mám téměř nulovou, 2X měsíc. Jednou jsem dělal poskoka co ho u přeinstalování voken zkušení kolegové nalívali teorii linuxových serverů, architektury X86 a ukázkami přepajování kondíků na základovkách, opravy tiskáren...Prostě všeho co může nabídnout odbor informačních a komunikačních technologii u PČR. Druhá byla záživnější na práci ale zase bylo míň teorie. To jsem dělal programátorského poskoka co čistil kód od českých komentářů a překládal je popř. mazal komentáře typu "VOLE PŘEPIŠ TO!!!" Debugoval program po velkých změnach a hledal kde teče paměť a proč to padá. Snažil se zkompilovat program napsaný pod Linuxem na Windech(nastavování proměnných prostředí, přelinkování knihoven...) a nakonec opisováni tabulek a následný návrh databáze. A to je vše...

Není to vše co umím, přeci jenom mám za sebou 2 roky FITka a spoustu probděných nocí nad jinými věcmi co mě zrovna zajímalo. Linux, sítě, perl, python, bash...prostě od všeho trochu, rychle se učím a rychle zapomínám. Nejsem nijak zaměřený na jedno, to přijde až najdu job.

Nepatřím k lidem co i když jsou zavaleni prací pročítají diskuze o blbostech a vyčkávají až jim odzvoní padla. Naopak když mám co dělat jsem nejšťastnější a pracovat dlouhé hodiny dokud "nerozlousknu oříšek" mě hrozně baví. Proto teď když už mám projekty hotové a nemám co dělat se docela dost nudím (někdo tomu říká workoholismus ale já jim nevěřím). Říkám si, že se pustím do studia nějakého OSS projektu a zapojím se ale má to pro mě jednu velkou nevýhodu...PRACHY poslední dobou už nemám ani na kafe... a to budu muset platit nájem když nestuduju.

Otázkou je jak toto dokázat před ženskou z osobního popř. před jinou manažerkou (píšu o malé firmě ve velké mě bez ajiny nevezmou). Kdybych byl webař tak prostě ukážu web a koukněte jak ten flash krásně bliká... ale weby jsou pro mě opruz... pokud by šlo čistě o kodéřinu tak to je jiná ale všude je alespoň něco z grafiky a moje estetické cítění je jinde než u "normálních" uživatelů. Mám rád konzoli a popř velice strohou GUI bez "kudrlinek"

0
Vaše hodnocení: Žádné