Kde nás najdete

Množí se nám dotazy, kde a jak si můžete popovídat s ostatními, takže tady je jednoduchý přehled, jak na to.

1. IRC

Hlavním stanovištěm pro hromadný pokec se stal IRC kanál #linux_brno v síti IRCNet. Nejjednodušší způsob jak se tam dostat, je použítím tohoto odkazu, kde zadáte pouze svůj nick a kanál #linux_brno a jste tam. Toto řešení je ale spíše nouzové a je dobré jej použít, pokud zrovna nejste u svého počítače. Lepší variantou je si nainstalovat a nakonfigurovat nějakého IRC klienta. Existuje jich celá škála jak pro systém Linux, tak i MS Windows.

Klienti pro Linux: Xchat, Kvirc, BitchX

Klienti pro MS Windows: mIRC, HydraIRC

2. S jednotlivými lidmi podle jejich kontaktů

Každý registrovaný uživatel má svůj profil, kde může udat své kontaktní údaje. Bohužel většina jich trpí pravděpodobnou paranoiou a tak jsou jejich kontaktní údaje prázdné. Pokud se někdo obává, že vystavení jeho e-mailové adresy způsobí zahlcení jeho schránky spamem, může využít položky "Nastavení kontaktu" v nastavení uživatele a v jeho profilu tak přibude záložka "Kontakt", odkud budou moci ostatní napsat jednoduchý mail na adresu, kterou uvedli při registraci, aniž by byla prozrazena.

3. Na srazu 

Každý třetí pátek v měsíci pořádá Linux v Brně sraz v některé brněnské restauraci. Zde můžete pokecat s ostatními osobně, řešit problémy přímo na notebooku nebo jen prostě popít. Informace o aktuálním srazu naleznete vždy včas v článku na webu. 

4. Na Facebooku

Stránku na Facebooku naleznete ZDE.